fbpx
23 Nisan 2024
Ana Sayfa / İncelemeler / Starbucks Peru Çekirdek Kahve İncelemesi
Starbucks Peru

Starbucks Peru Çekirdek Kahve İncelemesi

Starbucks Peru İlk izlenim

Konu kahve olduğunda Starbucks markası akıllara hemen, kahve paketini sıktığımızda paketin üzerinde CO2 salınımı yapan küçük delikten burnumuza gelen müthiş keskinlikte bir aromaya sahip %100 Arabika çekirdeğinin sert ve baharatsı kokusu gelir şüphesiz. En acilinden bir fincan kahve içme isteği ile birlikte hemen rotayı kasaya doğru çevirip sipariş verme eğilimi baskın çıkar ve olaylar gelişir. Birde bu güzel tasarlanmış ve üzerinde rengarenk bir papağanın olduğu Starbucks Peru Çekirdek Kahve paketini gördüğümüzde artık yapacak bişey yoktur, hemen kahve siparişimize bir paket de çekirdek kahve ekleriz.

Öğütme Aşaması

Paketi açtığımızda karşımızda oldukça parlak ve koyu kavrulmuş, güzel kokan ve taze çekirdekler çıkıyor. Bu Single Origin %100 Arabika kahve, eskiden Inca imparatorluğunun hüküm sürdüğü o güneşli ve zengin topraklardaki küçük çiftliklerden hasat edilmiş.
Son zamanlarda çok sık kullandığım ve performansını çok beğendiğim Hario Mini Mill el değirmenine çekirdekleri atıyorum ve başlıyorum çevirmeye. Çok geçmeden evi müthiş bir kahve kokusu kaplıyor.

starbucks-peru-cekirdek

Demleme

Espresso makinemin porta filtresine öğütülmüş kahvemi doldururken içimde nasıl bir kahve olacağı ile ilgili binbir türlü fikirler dönmekte. Çok geçmeden basınçlı suyun kahveden geçerek fincana dökülmeye başlamasıyla net ve yoğun bir kremanın kahvenin üstünü kapladığını görüyorum. Krema bir espresso‘nun daha da çekici olmasını sağlayan yegane özellik. Netice olacak koyu renkli, yumuşak görünümlü ve baharat aromalı güzel bir espresso elde ettik.

Tadım Notları

Doğru ve efektif bir tadım yorumu yapabilmek için bir fincan americano, iki shot espresso ve bir fincanda cappuccino hazırladım. İlk olarak hemen orta gövdeli ve müthiş baharat notaları içeren, hafifi badem aromalarını hissedebileceğiniz bir dokusu olduğunu söyleyebiliriz. Yoğun bitkisel ve baharatsal tadı ile Starbucks Peru güzel bir tada sahip bir kahve diyebiliriz. Bu orta gövdeli yumuşak kahve için çok sert diyemeyiz ama içerdiği müthiş aromalar ve tatlar sayesinde kesinlikle boş, mat ve donuk değil. Starbucks kahvelerini seven her tür kahve severi fazlasıyla tatmin edeceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Sonuç

Starbucks Peru Çekirdek Kahve neredeyse tüm Starbucks Dükkanlarında vakumlu paketlerde satılmakta. İsterseniz kahve alırken özellikle Peru istediğinizi söyleyerek siparişinizi bu çekirdek ile hazırlatmanız da mümkün. Özetle bu kahve için orta gövdeli, zengin aromatik tatların hafif baharat notaları ile desteklenmiş ve bitiş olarak az da olsa kavrulmuş fındık tadı hissedebileceğiniz güzel bir Starbucks kahvesi diyebiliriz. Ortalama bir kahve içicisini yüksek oranda tatmin etmekle birlikte, eğer zincir kahvelerinden hoşlanmayan, gerçek bir 3. Dalga Kahveciyseniz muhtemelen yanından bile geçmeyeceğiniz bir kahve.

Starbucks Peru İlk izlenim Konu kahve olduğunda Starbucks markası akıllara hemen, kahve paketini sıktığımızda paketin üzerinde CO2 salınımı yapan küçük delikten burnumuza gelen müthiş keskinlikte bir aromaya sahip %100 Arabika çekirdeğinin sert ve baharatsı kokusu gelir şüphesiz. En acilinden bir fincan kahve içme isteği ile birlikte hemen rotayı kasaya doğru çevirip sipariş verme eğilimi baskın çıkar ve olaylar gelişir. Birde bu güzel tasarlanmış ve üzerinde rengarenk bir papağanın olduğu Starbucks Peru Çekirdek Kahve paketini gördüğümüzde artık yapacak bişey yoktur, hemen kahve siparişimize bir paket de çekirdek kahve ekleriz. Öğütme Aşaması Paketi açtığımızda karşımızda oldukça parlak ve koyu kavrulmuş, güzel kokan…

Kahvebaz İnceleme

Aroma - 70%
Tat - 75%
Gövde - 55%

67%

Güzel

Orta gövdeli, zengin aromatik tatların hafif baharat notaları ile desteklenmiş ve bitiş olarak az da olsa kavrulmuş fındık tadı hissedebileceğiniz güzel bir Starbucks kahvesi...

User Rating: 4.14 ( 4 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Papua New Guinea

Starbucks Single Origin Papua New Guinea Çekirdek Kahve

Evet Starbucks‘ın yeni bir kahvesi ile daha karşı karşıyayız, single origin serisi çekirdek kahvelerden Papua New …