fbpx
23 Nisan 2024
Ana Sayfa / İncelemeler / Guatemala Antigua Starbucks Çekirdek Kahve İncelemesi
Guatemala Antigua

Guatemala Antigua Starbucks Çekirdek Kahve İncelemesi

Guatemala, yüksek kaliteli kahve çekirdekleri ile bilinen ülkelerden birisi. Bunlardan en önde gelenleri Coban, Huehuetenango, Atitlan ve tabiki Antigua. Starbucks Guatemala Antigua kahve çekirdeğimiz de bu muhteşem yöreden gelmekte.

Antigua yöresinden gelen tüm kahveler tüm dünyada müthiş dengeli yapısı ile bilinir. Aşağı yukarı her 30 yılda bir gerçekleşen volkanik faliyetler, bölgedeki toprağın ve dolayısıyla kahvenin daha rafine ve zengin olmasını sağlıyor. Starbucks Guatemala Antigua, kahve sevenler arasında yoğun ve baskın aromalardan ziyade daha hafif ve dengeli kahve sevenlere hitap etmekte. Ayrıca Starbucks‘ın ambalaja yazdığı gibi hafif bir kakao notası almak ve yine Starbucks‘a özgü o çikolata aromasını hissetmek isteyenlerde bu kahveyi çok sevmekte.

Gelelim Guatemala Antigua’nın Tadım Notlarına

Kahveyi fincada doldurduğunuz anda orta seviyede bitkisel bir aroma hemen fincandan yükseliyor. Bu tamamlayıcı lezzet ufakta olsa bir elma kokusu olarak duyulmakta. Asidite oranı nasıl diye soracak olursanız, dilin ön ve yan kısımlarında acı bir tat bırakıyor. Kahve soğuyuncaya kadarda asiditesini koruyor. Kahvenin Body’sine gelirsek, dilde bir süre aromasını koruyor. Son olarak Lezzet açısından baktığımızda çok yoğun olmayan bir kahve tadı var. Karamelli bir yapıya da sahip olmasının yanında hafif fındıksı bir katmanın üzerinde belirgin baharatlar ve sütlü çikolata tadı da alıyoruz.

Guatemala, yüksek kaliteli kahve çekirdekleri ile bilinen ülkelerden birisi. Bunlardan en önde gelenleri Coban, Huehuetenango, Atitlan ve tabiki Antigua. Starbucks Guatemala Antigua kahve çekirdeğimiz de bu muhteşem yöreden gelmekte. Antigua yöresinden gelen tüm kahveler tüm dünyada müthiş dengeli yapısı ile bilinir. Aşağı yukarı her 30 yılda bir gerçekleşen volkanik faliyetler, bölgedeki toprağın ve dolayısıyla kahvenin daha rafine ve zengin olmasını sağlıyor. Starbucks Guatemala Antigua, kahve sevenler arasında yoğun ve baskın aromalardan ziyade daha hafif ve dengeli kahve sevenlere hitap etmekte. Ayrıca Starbucks'ın ambalaja yazdığı gibi hafif bir kakao notası almak ve yine Starbucks'a özgü o çikolata aromasını hissetmek isteyenlerde bu kahveyi çok sevmekte. Gelelim…

Kahvebaz İnceleme

Aroma - 6
Tat - 9
Gövde - 6

7

GÜZEL

Orta kavrulmuş, hafif fındık üzerine sütlü çikolata tadı arayanlar ve kaliteli Guatemala kahvesi içmek isteyenlere hitap ediyor.

User Rating: 2.95 ( 8 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Papua New Guinea

Starbucks Single Origin Papua New Guinea Çekirdek Kahve

Evet Starbucks‘ın yeni bir kahvesi ile daha karşı karşıyayız, single origin serisi çekirdek kahvelerden Papua New …