fbpx
23 Nisan 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Jack Daniels Çekirdek Kahve Deneyimliyoruz
Jack Daniels

Jack Daniels Çekirdek Kahve Deneyimliyoruz

Jack Daniels kahve mi? şeklinde tepki vermiş olabilirsiniz ama durun bi okuyun… Son yıllarda kahve dünyasında kavrulmamış yeşil kahvelerin varil yaşlandırılmasında yapılan tüm testler düşünüldüğünde, artık kahvelerin yalnızca varil içinde bulunan lezzet ve origin özelliklerini değil, aynı zamanda ambalajındaki isim ve markalarının ön plana çıkması çok da uzak değil gibi gözüküyor.

Jack Daniels Tennessee Viski Kahvesi

2017’nin başlarında New York merkezli Stirling, toptan kahve satıcısı, World of Coffee Inc.  Jack Daniel’s Tennessee Viski Kahve’sinin lansmanını yapmıştı. Varil yaşlanmasının söz konusu olup olmadığı tam net değil ancak şirketler kahve ürünlerinin klasik Jack Daniel’s Old No. 7 Tennessee viskisinden “süzüldüğünü” söylüyordu.

Jack Daniels

World of Coffee‘nin sahibi ve kavurma sorumlusu Charlie Newman, “Dünyadaki en iyi tadım ve en kaliteli kahveleri kullanıyoruz. Şimdi Jack Daniels’ın otantik tadı ve aromasını da ekliyoruz” demiş. “Asıl işimiz olan kahve ürünlerine çok dikkatliyiz ve gurur duyuyoruz, tabiki Jack Daniel’s Coffee de bu konuda bir istisna değil.” şeklide eklemişti Charlie abimiz.

Neyse geçenlerde elime geçen biraz Jack Daniel’s çekirdek kahvenin tadına bakmak için kolları sıvadım. Öncelikle merak edenler için hemen soruları yanıtlıyorum. Alkol tadı kesinlile gelmiyor…. eheh onun dışında uzun yıllardır Jack Daniel’s içen ve viski konusunda bir miktar bilgiye sahip bir kişi olarak kesinlikle şunu söyleyebilirim ki kesif bir viski tadı yok. Sadece sonrasında ağızda buruk viski tadına bezer bi tat bırakıyor o kadar. Koku olarak kakao kokusu hakim gibi, azda olsa alkol kokusu var gibi ama kesinlikle kötü bir koku değil. Aksine güzel bir his uyandırıyor. Çekirdekler biraz fazla kavrulmuştu, az ve orta kavrulmuş çekirdek seven biri olduğum için beni pek tatmin etmedi diyebilirim. Fazla kavrulma sonucu çekirdeklerin üzerinde bir miktar yağ tabakası oluştuğunu da gözlemledim.

Jack Daniels

Sonuç olarak Jack Daniel’s yada viski seven birisi için çok da elzem bir kahve değil. İçmezseniz çok da bişey kaybetmezsiniz ama imkan bulursanız bir denemenizde fayda var. Zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta..

Bol kafeinli günler…

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …