fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim ama bekleyin söyleyeceklerim var! Yoğun kafeinli yeni Güçlü Paket ismindeki ürünleri gerçekten başarılı ve bence sizde kesinlikle bir göz atmalısınız…

Robusta = Yüksek Kafein mi?

Evet başlıktan da anlayacağınız üzere Güçlü Paket Endonezya bölgesi Robusta çekirdeklerden oluşmakta. Arabica çekirdeklere nazaran daha çok kafein içerdiği bilinen Robusta çekirdekler, kavurma türüne de bağlı olarak daha sert kahveler olarak kabul edilmekte. “Klasik paket güzel de hacı abi kesmiyor be çok hafif” şeklinde birtakım serzenişleriniz varsa bu Güçlü Paket işinizi fazlasıyla görecektir. Yoğun lezzeti ve bol kafein içeriği sayesinde bu kahve uykusuz gecelerde destekçiniz olabilir. Yeri gelmişken hatırlatayım, Kahvegibikahve Klasik Paket Guatemala bölgesinden gelen Arabica çekirdeklerden oluşmakta. Daha aromatik ve dengeli bir tat arayanlar için Klasik Paket daha iyi bir çözüm olacaktır.

Güçlü Paket Oksijensiz Ambalaj

Daha önceki ambalajlama yöntemleri 10’lu 20’li ve 30’lu olarak toplu şekilde geliyordu ve bu yöntem paketi bir kez açtığınızda geride kalan filtrelerin bitinceye kadar oksijene maruz kalması sebebiyle süratle aromasını ve lezzet notalarını kaybetmesiyle sonuçlanıyordu. Bu konuyu direkt olarak çözmüşler belli ki zira artık 10’lu kutuda her bir filtre tek tek oksijensiz havayla paketlenmiş zarf ile geliyor. Böylece paketi açtığınızda hemen demlemeye geçiyor ve kahvenin kavrulup öğütüldüğünde ki tazeliğine yakın bir tazelikte demlemeye geçebiliyorsunuz. Tekli ambalajın iç kısmı da alüminyum folyo ile kaplı olması beni ayrıca mutlu etti zira bu şekilde daha uzun süre kahvenin taze kalması sağlanmış.

Fiber Filtre tam olarak neydi ya?

Unutanlar ve eski incelememi okumaya üşenen tembel tenekeler için kısaca fiber filtre den de biraz bahsedeyim öyleyse. Fiber Filtre, mısır fiberinden üretilen ve doğada tamamen çözülebilen, doğa dostu tertemiz bir filtre. Sitelerinde belirttiklerine göre; Tamamen bitkisel kaynaklı doğal fiber filtrenin içinde hiçbir koruyucu madde, katkı maddesi ve çözülen madde olmadan, sadece taze kavrulmuş / öğütülmüş kahve bulunmaktaymış.

İsviçreli Bilim Adamları Testi

Paket elime ilk geçtiğinde hemen bir tane demledim ve sonrasında yaklaşık 2 aylık süre zarfında ara ara tekrara tekrar demleyerek uzun süreli bir test gerçekleştirdim. “Vay arkadaş ne uğramış adam bea” demeyin, bu pratik filtre kahve mevzusu zor zamanlarda süper bir yardımcı ve bu zor zamanın ne zaman geleceği belli olmuyor. Uzun raf ömrü bence çok önemli bir konu.

Ambalajlama esnasında oksijensiz şekilde paketlenmiş olması sayesinde kahvenin bozulması büyük ölçüde engellenmiş. Paketi açtığınız anda tazeliği ve aroması hemen ortama yayılmaya başlıyor. 2 aylık test sürecimde gerçekten ilk gün içtiğim ile 2.inci ayın sonunda içtiğim kahvenin tatları neredeyse aynıydı. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilecek oldukça pratik bir ürün olduğu için kendilerini ve geliştirdikleri ürünleri yakından takip ediyorum. Bence Kahvegibikahve.com üzerinden bir sipariş verin ve kendinizde ürünü bir deneyip görün. Pişman olmayacağınıza kesinlikle eminim.

Bol kafeinli günler.

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Ağrı Kesici

Ağrı Kesici Olarak Kahve İçilir mi?

Şundan iki tane al hiçbir şeyciğin kalmayacak. Kahve yıllardır birçok sağlık tartışmasına yol açan bir …