fbpx
29 Mart 2023
Ana Sayfa / Kahve Edebiyatı / Kahveciniz.com ve Kayhan Yüce ile Sohbet

Kahveciniz.com ve Kayhan Yüce ile Sohbet

Kahve seviyor ve içiyorsanız, daha önce Kahveciniz com’u duymamış olma ihtimaliniz yoktur diye tahmin ediyorum.

Henüz 2017 yılında online satış faaliyetlerini başlatmış olmasına rağmen, çok kısa sürede internetteki varlığını ciddi şekilde hissettiren bir site kahveciniz com. Genel müdür Kayhan Yüce ile internette tanıştık ve akabinde telefonda ettiğimiz muhabbetler neticesinde, kahve sektöründe ciddi anlamda tecrübeli bir abimiz olduğuna kanaat getirdim.

Kahve ile ilgili herşey bu sitede mevcut

Zaten web sitesini incelerseniz her tür ihtiyacı karşılayacak yüzlerce ürün ve çeşitlilik gözünüze çarpacaktır. Kahve içen biri bu sitede kahve ile ilgili her şeyi / hatta fazlasını da rahatlıkla bulabilmekte.  Yurtdışı kahve, kahve ve yiyecek-içecek otomatları, barista ekipmanları vb. birçok konuda ithalatlar yapmış ve sektörü derinlemesine bilen bir firmadan bahsediyoruz.

kahveciniz.com

Sürekli olarak yeni ürünler ve çeşitleri ürün gamına katmakta olan kahveciniz.com da ilk dikkatinizi çekecek kısım, ürün çeşitliliği olacak. Örnek olarak son getirdikleri dost ve kardeş ülkemiz Kosova dan gelen Grande Millenium Espresso Çekirdek Kahve gerçekten gördüğümde şaşırdığım bir kahve oldu. Grande Millenium Kosova da ki uzman kahve kavurucular tarafından oluşturulmuş güzel bir Espresso Harmanı. %60 arabica ve %40 robusta çekirdeklerden oluşan ve çok iyi ayarlanmış dengeli bir profili bulunan kahveyi espresso sevenlerin kesinlikle hemen denemesi gerekiyor. (Şaka Yapmıyorum…)

Espresso sevenler diyorum, yanlış olmasın zira filtre kahve olarak gerçekten piyasada bulabileceğiniz birçok kahveye on basacak, çok farklı bir lezzet profili var. Neyse ki Grande Millenium’un ambalajı 1 kg’luk ve çok çabuk bitmiyor. Bitince üzüldüğünüz bir kahve çekirdeğinden bahsediyorum, bu önemli bi etken.

Balkanların Espresso Tadı

Özellikle balkan göçmeni yurttaşlarımızın bu kahve ile alıştıkları damak tadını Türkiye de bulabileceklerini söylememe gerek olmadığını düşünüyorum. Geçen sene yaptığım Belgrad / Sırbistan gezisinde oralara has kahvelerden bol bol deneyimleme şansım olduğu için şunu net söyleyebilirim ki, gerçekten balkanlara has bir kahve kültürü var ve bu kahve bunu yoğun bir şekilde taşıyor. Belgrad Kahve Rehberi’ni merak edenler ilgili makalemi inceleyebilirler.

Kayhan abinin dediğine göre, bununla da yetinmeyip Kosova’nın en ünlü kahve üreticisi olan Devolli Princ ‘in diğer kahvelerini de yakın zamanda kahveciniz com da bulabilecekmişiz. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kahveciniz com’un sektördeki yeri

Benim gözlemlerime göre Kahveciniz com’un derdi kahve severleri mümkün olduğunca bilinçlendirmek ve kahve konusunda doğru ya da yanlış bildiklerini netleştirmek.  Çünkü bunu yaptığınız da zaten bilinçli bir müşteri kitlesi oluşuyor ve otomatikman kaliteyi aramaya, doğru ve iyi kahve içmeye yönleniyorlar. Dolayısıyla bu da Türkiye de ki kahve sektörüne büyük bir fayda sağlamış olmak demek.

Kahveciniz com bu desteği, websitesindeki canlı yardım ve aktif olarak kullandıkları sosyal medya kanallarından başarılı şekilde devam ettiriyor.

Kayhan abiyle yaptığımız bir sohbette Türkiye’de kahve sektörünü biraz konuştuk.
“Genel olarak çayın egemen olduğu bir ülkeyiz ama yıllardır Nescafe ve Jacobs’un instant kahveleri Türkiye de ciddi oranda pazar payına sahip. Genç neslin artık nitelikli kahve içmeyi, kendi damak tatlarını yakalamayı ve kahve içtikleri mekanları özellikle seçmeye başladıklarını görüyoruz. Kahveyi adeta bir kültür olarak görüyorlar ve bu da kahve sektörünün gelişmesini çok hızlı bir şekilde tetikliyor.”

Son yıllarda kahvenin Pazar payının ortalama olarak %300 ila %400 büyüdüğü söylüyor Kayhan Yüce. Bu konuda oldukça pozitif ve çok kısa zamanda dünya genelindeki kahve kalitesine rahatlıkla ulaşabileceğimizi düşünüyor.

Bende Kayhan abi ile aynı düşüncelerdeyim, umarım her geçen gün kahve kültürü ve nitelikli kahveye ulaşma imkanlarımız daha iyi hale gelir ve bu müthiş içecekten aldığımız keyif daha da yukarılara çıkar.

Kahve konusunda ihtiyacınız olan her şey için kahveciniz.com’u ziyaret edin ve Kayhan abiye ulaşıp selamımı söyleyin, hatta İzmir de iseniz uğrayın bir çayını kahvesini için, sohbet edin, feyz alın.

27 yıllık tecrübeden bahsediyoruz, hadi daha ne duruyorsunuz?

Bol Kafeinli günler…

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

indirim Kodu

UBER ile Kahveli Seyahat ve indirim Kodu

Kahvebaz, Türkiye de birkaç senedir aktif olarak çalışmakta olan dünyaca ünlü taksi ve özel taşımacılık …