fbpx
23 Nisan 2024
Ana Sayfa / İncelemeler / Dripesso Pratik Filtre Kahve İncelemesi
Dripesso

Dripesso Pratik Filtre Kahve İncelemesi

Yeni keşfettiğim bir Pratik Filtre Kahve ile tekrar karşınızdayım. Ürünümüzün ismi Dripesso Pratik Filtre Kahve olarak geçiyor ve bence gerçekten güzel ve yaratıcı bir isim bulmuşlar. Bu pratik Filtre Kahve konusu şu sıralar çok dikkatimi çekmekte, zaten ardı ardına girişimci firmalar piyasada boy göstermeye başladılar bile. Gelin bu çiçeği burnunda yerli kahve girişimini birlikte inceleyelim.

Dripesso Pratik Filtre Kahve

Her geçen gün hayatımızın biraz daha karmaşıklaşması yetmezmiş gibi, birde 3.Dalga Kahve Akımı ile birlikte birbirinden ilginç ve karışık kahve demleme yöntemleri ile karşı karşıyayız. Zevkler ve renkler tartışılmaz ya da gülü seven dikenine katlanır diyerek bu sofistike yöntemleri kullanıyoruz. Peki; “Yok arkadaş zaten hayat karmaşık, bari kahve keyfimiz daha pratik olsun, çat diye demleyip içelim ama kötü kahve de içmeyelim” diyenler ne yapsın? Evet sizleri unutmamışlar arkadaşlar, işte bu pratik filtre kahve mevzusu bu kitleyi hedefleyen ve ilerleyen zamanlarda çok da revaçta olacağını ön gördüğüm bir mevzu olarak boşluğu dolduruyor.

dripesso

Dripesso Pratik Kahve, burada devreye giriyor ve Makine yok, temizlik yok, her bardakta aynı tazelik ve %100 arabica çekirdek, evde, ofiste, yolculukta sadece sıcak su ile hazırlanabilen kahve, gibi sloganlar ile hayatlarımıza giriyor. Dripesso ya özel, tek kullanımlık filtreleri, enteresan bir yöntem ile bardağın üzerine oturuyor ve yukarıdan eklediğiniz su ile güzel ve etkili bir demleme sağlıyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi filtrede ki kahve damla damla, gayet hızlı ve tertemiz bir infüzyon ile bardağınıza nefis kokulu ve kıvamlı bir kahve olarak iniyor.

Peki arkadaşım nereden bulacağız bu Dripesso Pratik Filtre Kahve‘yi dediğinizi duyar gibi oldum, Hemen BURAYA tıklayarak websitelerini ziyaret edebilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Şu anda Dripesso websitesinde tekli, 5’li ve 50’li paketler halinde satışları bulunuyor. Ben şimdilik sadece %100 Arabica çekirdeklerden oluşturdukları kendi Blend’lerini içeren klasik Dripesso’yu denedim. Ayrıca Çekirdek ya da öğütülmüş olarak alabileceğiniz Single Origin Kahveleri de bulunmakta.

dripesso

TADIM NOTLARI

Evet gelelim Dripessonun tadım notlarına. Öncelikle demlemenin berrak ve pürüzsüz olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Genel olarak yumuşak içimli ve dolgun aromalı bir kahve diyebilirim. Sahip olduğu kremamsı aroma ile günün her saatinde rahatlıkla içebileceğiniz gayet dengeli bir kahve olmuş. Zaten bu tip demlemelerde ki en büyük artı, karışımın su oranı ve demleme süresine müdahale ederek kendi damak zevkinize en uygun kıvamı bulabiliyor olmanız. Benim testlerim süresince filtrenin ambalajında yazan yönergeleri takip ettiğimde gayet dengeli bir demleme elde edebildiğimi gördüm. Kahvesini daha yoğun ve sert sevenler su miktarını biraz düşürdüklerinde çok başarılı bir kahve elde edebiliyorken, daha yumuşak kahve sevenlerde suyu arttırarak çok rahat içimi olan kahveler elde edebilmekte.

Enteresan Dripesso Filtresi ve Pratik Filtre Kahve demlenme şeklini görmek isteyenler, aşağıdaki videoyu inceleyip fikir edinebilirler.

Bol kafeinli günler…

Yeni keşfettiğim bir Pratik Filtre Kahve ile tekrar karşınızdayım. Ürünümüzün ismi Dripesso Pratik Filtre Kahve olarak geçiyor ve bence gerçekten güzel ve yaratıcı bir isim bulmuşlar. Bu pratik Filtre Kahve konusu şu sıralar çok dikkatimi çekmekte, zaten ardı ardına girişimci firmalar piyasada boy göstermeye başladılar bile. Gelin bu çiçeği burnunda yerli kahve girişimini birlikte inceleyelim. Dripesso Pratik Filtre Kahve Her geçen gün hayatımızın biraz daha karmaşıklaşması yetmezmiş gibi, birde 3.Dalga Kahve Akımı ile birlikte birbirinden ilginç ve karışık kahve demleme yöntemleri ile karşı karşıyayız. Zevkler ve renkler tartışılmaz ya da gülü seven dikenine katlanır diyerek bu sofistike yöntemleri kullanıyoruz. Peki;…

Kahvebaz İnceleme

Aroma - 85%
Tat - 80%
Gövde - 79%

81%

Güzel

Günün her saatinde içebileceğiniz, dengeli, kremamsı bir aroması olan, gövdeli bir içim sunuyor. Koku ve tat olarak %100 arabica çekirdeklerden oluştuğunu hemen belli ediyor. Pratik demleme yapılabilmesi ve heryerde kolayca kahvenize ulaşabilme lüksü ile ön plana çıkan güzel bir deneyim sunuyor.

User Rating: 3.26 ( 4 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …