fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / İncelemeler / Kahvegibikahve Pratik Filtre Kahve incelemesi?
Kahvegibikahve

Kahvegibikahve Pratik Filtre Kahve incelemesi?

Kahve demlemek ve akabinde afiyetle içmek çok keyifli ama sonrasında yok kahveyi temizle, yok makineyi boşalt, yok ekipmanları tek tek temizle kaldır, çok zahmetli oluyor arkadaş” diyenlerden iseniz Kahvegibikahve sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Taptaze Pratik Filtre Kahve

İnternet alemlerinde denk geldiğim yeni bir kahve girişimi Kahvegibikahve.com. Aslında öyle çok farklı, sofistike bir buluş ya da yöntem falan vaat etmiyorlar. Olay olabildiğince basit, sipariş verdiğinizde taze arabica çekirdekleri kavurup, güzelce öğütüyor ve özel kağıt filtrelerine koyup hemen gönderiyorlar.  Size de kutudan çıkan bir adet filtreyi fincana koyup üzerine sıcak su eklemek kalıyor. Olay tamamen sallama çay mantığı ama en  azından onlarda olduğu kadar koruyucu yada kimyasal madde olmadığı için kesinlikle daha doğal diyebiliriz.

Kahvegibikahve‘yi ilk duyduğumda açıkçası tazeliği konusunda endişelerim vardı ama ürün elime ulaştığında arka yüzünde ki kavrulma tarihinin sadece 6 gün öncesine ait olması yüreğime su serpti diyebilirim. Ayrıca paketleme tarihininde kavrulma tarihinden bir iki gün sonra olması, kavrulduktan sonra bir süre degassing (gaz giderme) için kahvenin bekletildiğine işaretti. Bildiğiniz gibi kahve kavrulduğu gibi hemen tüketilmemekte, 1-2 gün karbondioksitini salması ve kendine gelmesi gerekmekte. Aksi taktirde asidik ve acı bir tat ile karşılaşmanız muhtemel. Neyse konuya dönelim, kahvenin single origin mi, blend mi olduğu ile ilgili her hangi bir detay verilmiyor. Tek bildiğimiz taze kavrulmuş ve çekilmiş arabica çekirdekler olduğu.

Her ne kadar evinizde kahve demlemek için ekipman, makine ve bezerleri olsa bile şu bir gerçek ki gittiğiniz ya da o an bulunduğunuz her yerde kahve demlemeniz mümkün olmamakta. İşte bu gibi durumlarda Kahvegibikahve tam bir imdat çekici gibi gelip kahve ihtiyacınızı fazlasıyla gideriyor. Özellikle pratikliği ve tertemiz çalışabilme imkanı vermesi ve lezzet olarak French Press ya da filtre kahve makinasından bit tık iyi bir lezzeti olması sayesinde kesinlikle tercih edilebilecek bir çözüm.

Eğer Kahvegibikahve’yi denemek isterseniz BURAYA tıklayarak websiteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz. Şu aşamada 10’lu, 20’li, ve 30’lu paketlerde 3 farklı sipariş türü bulunmakta.

Kahvegibikahve Tadım Notları

Gövde olarak birçok yerde içtiğiniz makine filtre kahvesinden kat ve kat yoğun diyebilirim. Kağıt filtrenin kalitesi kendisini, kahvenin kıvamı ve berraklığında gösteriyor. Ambalajın üzerindeki tarife göre demlediğinizde gerçekten iyi bir demleme elde ediyorsunuz. French Press‘e yakın bir yöntem olduğu için ister istemez onunla karşılaştırmak doğru olacaktır ki; kesinlikle French Press‘e kıyasla daha berrak, temiz ve yüksek gövdeli bir kahve elde ediyorsunuz. İsteğe bağlı olarak demleme süresini bir miktar daha uzatırsanız daha yüksek gövdeli bir içim elde etmeniz mümkün.

Asidite olarak ortalama bir kahve sever açısından kısmen dengeli diyebiliriz aslında ama yinede benim damak tadım için biraz hafif kaçtığını söylemek istiyorum. Genel kahve ortalaması için gayet iyi biri asiditeye sahip.

Aroma açısından baktığımızda ilk olarak içerdiği kahvenin bir çeşit blend olabilme olasılığı üzerinde durdum. Bir tahminde bulunmamı isteyecek olursanız genel olarak güney amerikaya özgü aromalar içerdiğini söyleyebilirim. Costa Rica ya da Guatemala kahvelerine çok benzer bir aroması bulunuyor. Kahvesinde çok yoğun müthiş bir aroma bekleyenler biraz hüsrana uğrayacaktır ama yinede yeterli aromaya sahip dersek haksızlık yapmış olmayız.

kahvegibikahve

Son Söz 

Son olarak benim gibi 3.dalga kahve meraklısıysanız ve var olan tüm demleme yöntemleriyle kahveler demleyip her türlü kahve aromasına yelken açan hasta ruhlu bir kahvesever iseniz, sevdiğiniz ya da tercih ettiğiniz single origin ya da blend çekirdeği bırakıp Kahvegibikahve‘yi tercih etmeniz pek olası değil. Şu anda benim gördüğüm tek dezavantajları istediğimiz kahve çekirdeğini seçemiyor olmamız. Benim şahsi tavsiyem, bundan sonraki aşamada müşterine; istedikleri kahve yöresi ya da blend’i tercih edip ona göre satın alma imkanı tanırlarsa bu dezavantajı aşabilirler.

Fakat gel gelelim, “Yok arkadaş ben o kadar uzman bir kahveci değilim, pratik ve piyasadaki çoğu kahveden daha kaliteli bir kahve içeyim yeter” diyenlerden iseniz; kesinlikle Kahvegibikahve sizin için bulunmaz bir nimet. Hemen siparişinizi verin, kaliteli ve lezzetli kahveyi en pratik şekilde içmeye başlayın…

Bol Kafeinli günler…

"Kahve demlemek ve akabinde afiyetle içmek çok keyifli ama sonrasında yok kahveyi temizle, yok makineyi boşalt, yok ekipmanları tek tek temizle kaldır, çok zahmetli oluyor arkadaş" diyenlerden iseniz Kahvegibikahve sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Taptaze Pratik Filtre Kahve İnternet alemlerinde denk geldiğim yeni bir kahve girişimi Kahvegibikahve.com. Aslında öyle çok farklı, sofistike bir buluş ya da yöntem falan vaat etmiyorlar. Olay olabildiğince basit, sipariş verdiğinizde taze arabica çekirdekleri kavurup, güzelce öğütüyor ve özel kağıt filtrelerine koyup hemen gönderiyorlar.  Size de kutudan çıkan bir adet filtreyi fincana koyup üzerine sıcak su eklemek kalıyor. Olay tamamen sallama çay mantığı ama en  azından onlarda olduğu kadar…

Kahvebaz'ın Yorumu

Aroma - 7
Asidite - 7
Gövde - 6
Pratiklik - 10

7.5

İyi

Orta gövdeli, zengin aromatik tatların hafif baharat notaları ile desteklenmiş ve bitiş olarak az da olsa kavrulmuş fındık tadı hissedebileceğiniz güzel bir Starbucks kahvesi...

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …