fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Kahve Cinsel Hayatı Etkiler mi? Kahveyi Masaya Yatırıyoruz

Kahve Cinsel Hayatı Etkiler mi? Kahveyi Masaya Yatırıyoruz

Kahve Cinsel Hayatı Etkiler mi? Kesin bu mevzu Türkiye de en çok merak edilen konulardan birisidir diye tahmin ediyorum ve ufaktan konuya giriş yapıyorum.

Kahve Cinsel Hayatı Etkiler mi?

Eğer aşk hayatınızı CANLI tutmak istiyorsanız güne bir fincan kahve ile başlamanızda fayda var. Hemen bakmayın öyle bunu ben demiyorum “The University of Texas Health Science Center at Houston” diyor. Yaptıkları bir araştırmanın sonucu olarak günde 2 ila 3 fincan kahve içenlerin, içmeyenlere ya da hiç kafein almayanlara oranla daha az sertleşme sorunu yaşadıkları ortaya çıkmış.

Şöyle bir bakınca mantıklı geliyor. Zira günümüzdeki araştırmalar gösteriyor ki kahve kalp krizi ve tip 2 diyabetik riskini önemli oranda düşürmekte. E bu ikisi de sertleşme sorununun 2 baş suçlusu olunca her şey daha bir netleşiyor diye tahmin ediyorum.

Kahve Cinsel Hayatı Etkiler mi

Lenox Hill hastanesinde çalışan Dr. David Samadi isimli bir doktorun Amerikan CBS haber kanalında yaptığı bir açıklamayı izledim geçenlerde. Doktor abimiz aynen şunları söyledi.

“Bilim adamlarının kahve konusunda ki düşünceleri şu; Kahvede bulunan Kafein, Kavernöz yumuşak kas dokularını (Penisi oluşturan dokular oluyor bunlar) rahatlatıyor, böylelikle kan akışı rahatlıyarak artıyor. Bu da sertleşmeye fayda sağlayan bir durumdur.”

Tabi doktor Samadi abimiz şunu da ekledi; “Burada dikkat etmemiz gereken bir uyarı var, bu bulgular kilolu, obez ve hipertansiyonu olan bireyler için geçerli ama hali hazırda zaten diabeti olan hastalar için değil.” Yani kısaca diabet zaten sertleşme sorunun baş kahramanı olduğu için diyabetik olanların kahve içmesi sertleşme sorunu için fayda sağlamıyormuş.

Kadınlarda Durum Ne Peki?

Adama sorarlar tabi, bu kadar araştırma yapıyonuz, para harcıyonuz, kadınları da araştırmıyonuz mu? diye? Merak etmeyin arkadaşlar, konunun kadınlara olan etkisini de araştırmışlar.

Kadınlar üzerindeki araştırma erkeklerdekinden daha da karışık diyebiliriz. 2006 yılında kahve ve kadın libido üzerine yapılan bir araştırmada, kadınlarda cinsel tahrik ve kahve arasında bir korelasyon olduğunu gösterirken, bu çalışma, insan denekleri değil, fareler üzerinde gerçekleştirilmiş.

Kahve ve cinsel performans arasındaki bağlantıyla ilgili araştırmalar hala yetersiz olsa da, araştırma yine de umut verici diyebiliriz. Umuyoruz önümüzdeki yıllarda daha kesin kanıtlar sağlayacak yeni çalışmalar görürüz.

Neyse gidip birkaç fincan kahve içelim bari,

Bol Kafeinli Günler…

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …