fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Çekirdek Kahve / Kronotrop Kolombiya Çekirdek Kahve İncelemesi
kronotrop

Kronotrop Kolombiya Çekirdek Kahve İncelemesi

Kronotrop Kolombiya Aromas Del Sur Çekirdek Kahve, yoğun krem karamel tatlılığında ve canlılık katan çikolata kaplı portakal notaları sunan, kadifemsi dokulu, temiz ve damakta kalıcı bir bitiş sunan müthiş bir kahve.

Bu kahve, Huila-Palestina bölgesinde bulunan Aromas Del Sur isimli bir grupdan geliyor. 73 aktif üyesi bulunan bu gurup 2013 yılında özel kahve üretimi konusu gündeme geldiğinde kurulmuş. Kahveyi üreten çiftliğin rakımı 1400 ila 1900 metre arasında değişiklik gösteriyormuş ve bu çiftliklerde bulunan türler kabaca: Colombia, Caturra, Tipica, Castillo, Pink Bourbon, Red Bourbon ve Tabi ağırlıklıymış.

Kahvenin daha paketini açar açmaz kokusu insanı kendinden alıp götürüyor. Hele birde çektiğinizde oluşan o tarifi mümkün olmayan aromalı koku burnunuza geldiğinde… Cennettemiyim acaba diye düşünmeden edemiyor insan. Evet biraz fazla abartmış olabilirim ama benim için şimdiye kadar içtiğim en iyi kahvelerden birisinden bahsediyorum. Artık bu kadarını idare edersiniz diye düşünüyorum. İdda ediyorum, bu kahveyi bir kez içtiğinizde, bir daha diğer hiç bir marka kahveyi içemeyeceksiniz. Kokusu, karamelli ve çikolata kaplı portakal notaları adeta bir şölene dönüşen kahve’nin kalıcı ve süper bir bitişi bulunuyor.

Kronotrop kahve dükkanından aldığım bu çekirdek, henüz 4 gün önce kavrulmuş şekildeydi ve belkide şimdiye kadar içtiğim en taze kavrulmuş çekirdek olarak kayıtlara geçti. Henüz 3.Nesil kahve konusuna hakim değilseniz kahvebaz websitesini biraz daha incelemenizi ve kısa sürede bu yeni akıma katılmanızı tavsiye ediyorum.

Kronotrop  3.Nesil Kahvecileri Hedefliyor

Yıkanmış ve güneşte kurutulmuş çekirdeklerden oluşan Kolombiya Aromas Del Sur, 2015 yılı hasatından oluşmakta. Bu çekirdeği Filtre Kahve, French Press, Moka Pot, Hario, Chemex ve Aeropress yöntemleriyle demleyebilirsiniz.

Kronotrop Kolombiya Aromas Del Sur Çekirdek Kahve, yoğun krem karamel tatlılığında ve canlılık katan çikolata kaplı portakal notaları sunan, kadifemsi dokulu, temiz ve damakta kalıcı bir bitiş sunan müthiş bir kahve. Bu kahve, Huila-Palestina bölgesinde bulunan Aromas Del Sur isimli bir grupdan geliyor. 73 aktif üyesi bulunan bu gurup 2013 yılında özel kahve üretimi konusu gündeme geldiğinde kurulmuş. Kahveyi üreten çiftliğin rakımı 1400 ila 1900 metre arasında değişiklik gösteriyormuş ve bu çiftliklerde bulunan türler kabaca: Colombia, Caturra, Tipica, Castillo, Pink Bourbon, Red Bourbon ve Tabi ağırlıklıymış. Kahvenin daha paketini açar açmaz kokusu insanı kendinden alıp götürüyor. Hele birde çektiğinizde oluşan o tarifi…

Kahvebaz İnceleme

Aroma - 9.5
Tat - 9
Gövde - 9

9.2

Müthiş

Az kavrulmuş, yoğun krem karamel tatlığı ve çikolata kaplı portakal notaları sunuyor.

User Rating: 4.1 ( 4 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Papua New Guinea

Starbucks Single Origin Papua New Guinea Çekirdek Kahve

Evet Starbucks‘ın yeni bir kahvesi ile daha karşı karşıyayız, single origin serisi çekirdek kahvelerden Papua New …