fbpx
12 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Hugh Jackman Yoksulluğa Karşı Kahve ile Savaşıyor

Hugh Jackman Yoksulluğa Karşı Kahve ile Savaşıyor

Onlarca farklı rolde oynayarak gönüllerimizde taht kuran Hugh Jackman dan bahsedeceğiz bugün. Saturday Night Live dan Peter Allen‘a, Jean Valjean isimli soylu bir ingiliz dük’ünden Mutant kahraman Wolverine‘e kadar birçok rolde gördük onu.

Wolverine Kahvesi İçelim Bakalım

Hugh abimiz kendi deyimi ile tam bir  “Kahve Züppesi“. “Biz Avustralya’lılar kahvemizi çok severiz ve bu konuda oldukça kibirliyiz dir” diyor bir röportajında. Jackman söz konusu Java kahvesi olunca oldukça yüksek standartlara sahipmiş. Hatta Amerika da ki kahve kültürünün Avustralya dan oldukça farklı olması sebebiyle, hiç bir zaman New York da istediği gibi bir Flat White içemediği de söylenir. Pek çoğunuzun bilmediği bir belgesel filmde oynuyor Jackman abimiz. 2015 yılında yayınlanmış ve ismi Dukale’s Dream olan bu belgeseli henüz izlemediyseniz bi göz atın derim.

Aslında kısa film olarak başlayan proje de Jackman‘ın Etiyopyalı bir kahve çiftçisi olan Dukale ile tanışması ve hayata ve dünyaya bakışını anlatıyor. Kültürel farklılıkları ve dillerinin farklı olması bile bu ikilinin güzel bir dostluk kurup günümüzde bile devam ettirmesini engellememiş. Arkadaşlıkları ilerledikçe projenin de kapsamı büyümüş. Jackman‘ın yoksulluk konusuna daha fazla dikkat çekmek istemesi de eklenince Dukale‘nin köyünü konu etmek çok mantıklı gelmiş. Hatta Dukale‘nin ürettiği kahveyi de dünya pazarına satma konusu masaya yatırılmış.

Hugh Jackman ve Laughing Man Vakfı

7 yılın sonunda Dukale’nin merkezde olduğu “Dukale’s Dream” isimli belgesel tamamlanmış ve yayınlanmış. Jackman‘ın “Laughing Man Foundation” isimli vakfı yardımıyla Dukale‘nin kahvesi Amerika da Limited Edition şeklinde satılmaya başlamış. Ayrıca Fair Trade ile eğitim, toplum geliştirme, küçük esnafa katkı sağlama gibi adımlar ile yoksulluğa karşı çözüm getirilmiş.

Yakın zamanda “Laughing Man Foundation” ismini sıklıkla duyabileceğinize emin olun. Sadece Jackman‘ın yardımsever vakfı olarak değil, ayrıca “Keurig Green Mountain signature Blend” ( Dukale’nin ürettiği kahveler)  kahveleri olarak da duyabilirsiniz. New York da kahve dükkanlarının bazıları ile anlaşmaları yapılmış bile.

Dukale’s Dream ‘in Fragmanını izlemek için sizi şöyle alalım:

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …