fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Kahve ve Bira İkilisi – Yeni Modaya Ayak Uydurdunuz mu?

Kahve ve Bira İkilisi – Yeni Modaya Ayak Uydurdunuz mu?

Kahve ve Bira her ne kadar farklı amaçlar için içilseler bile ortak bir takım lezzetli öğelere sahipler. Bira kahvesi aslında uzun bir süredir ortalarda ama kahve sektörünün gelişmesi ile daha çok kişiye ulaşmaya başladı diyebiliriz. Aslında kavrulmuş kahve buketleri, pek çok sert birada bulunan kavrulmuş arpaları tamamlayıcı niteliktedirler. Kavrulmuş arpa, taze kavrulmuş kahve çekirdeğinin aromasına oldukça benzeyen bir aromaya sahiptir. Birçok küçük bira üreticisi, hem bu lezzetli içeceklerin bedavadan kazandırdığı lezzetlerini keşfettiler, hem de kendi türlerini üretmeye başladılar bile. Bu keşfediş, kahveciler ve el yapımı biracılar arasında benzersiz bir kesişim oldu. Bu sayede kahveyi seven ve craft biraları için bir tat geliştirmek isteyenler için yararlı bir kapı haline geldi.

Kahve ve Bira ne alaka ?

Dark Roast ve derin mocha lezzetleri, hem kahve hem de bira ile ilişkilendirilen en yaygın lezzetlerdir ama bazı bira üreticileri, harika meyve ve baharatların yanı sıra cevizli, şekerli tatlar geliştirmede oldukça ustalaşmış durumdalar. Bu popüler içecek kombinasyonunu keşfederken birçok seçenek var gibi görünüyor, gelin Kahvebaz dan küçük bir tarif ile başlayalım.

Bira ve Kahve

Evinizde yapabileceğiniz tarifimizde 50 ila 100 ml koyu kavrulmuş çekirdek kahveden demlediğiniz bir filtre kahve ya da soğutulmuş espresso shot ve biraz kakao tozu’nu karıştırıp koyu renkli bir bira ile eşleştirmeyi deneyin. Kakao tozunun eklenmesi, hem biradaki hem de kahvelerdeki mocha tatlarını ortaya çıkarır. Kahveyi stout bira ile karıştırırken, biranın hafif karbonatlaşmasını önlemek için biraya soğutulmuş kahveye yavaşça ekleyin. Tabiki kendi tercihinize göre kombinasyonu ve oranı bulmak için ölçümleri denemekten çekinmeyin!

Bol kafeinli günler…

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …