fbpx
12 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Kahve Otomatları, Çölde Su Bulmak
Kahve Otomatları

Kahve Otomatları, Çölde Su Bulmak

Kahve otomatları kahve bağımlılarının en büyük kurtarıcılarından birisidir. Okulda, işte, havalimanında bir anda ortamın içinde parlamaz mı? İçine bozuk paralar sayılıp, teker teker atılır ve otomatın içinden kahve bardağı çıkıp da bardağa dolan kahvenin sesiyle ruh haliniz iyileşiverir. Karton bardak dikkatlice alınır ve hazır kahvenin kokusu çevrenizi sarar. Okulda ders aralarında kantinde içilen o kahvenin, işte mola verildiğinde o mola eşlik eden kahvenin ya da havalimanında uçağı beklerken yudumlanan kahvenin yerini güzel bir kafede içilen kahvenin dolduramadığı olur. Gerek uykusuzluğa çare olarak, gerekse enerji toplamak için içilen o hazır otomat kahvelerinin kurtarıcılığı başka kahvelerde bulunamaz.

Okul, ofis, hastane, havalimanı, otogar gibi toplu alanlarda bulunan kahve otomatları, kahve bağımlılarını nasıl sevindirir bilen bilir. İçine atılan bozuk paralardan sonra, hangi kahveyi içmek istiyorsanız o tuşa basmak oldukça tatmin edicidir. Hatta bazı otomatlarda kahve miktarı, süt miktarı, şeker miktarı ayarlamak için tuşlar da bulunur. Evde ya da kafede yapılan kahvelerden farklıdırlar elbette, ama o tuşlara basıp önünüze gelen kahvenin mutluluğu, kahve otomatlarına atılan bozuk paralarla ölçülemez bile.

Kahve Otomatları – Modern Çağın En Güzel Hediyesi

Şahsen, kahve otomatlarında kahvenin dolmaya başlama sesini duyduğum zaman ve havada oluşan buharı gördüğümde sanki çölde su bulmuş gibi heyecanlanırım. Bozuk olan kahve otomatları beni hayal kırıklığına uğratınca da halim aynı şekilde çölde serap gören birinin haline benzer. Belki kurtarıcı gözüyle bakıldığı, belki de çaresizlik anında içildiği için kahve otomatlarından alınan kahvenin bendeki etkisi sert bir Espresso’nun uyarıcılığından ya da yumuşak bir Latte’nin keyfinden daha çoktur.

Kahve otomatlarından bazen ellerim titreyecek kadar hevesle aldığım kahveler, zihnimi ve uykumu daha bir açar ve hatta bayıla bayıla içerim. Karton ya da plastik bardaktaki kahvemin son yudumunu aldığımda ise neredeyse yenilenmiş hissederim. Kahve otomatlarının üzerimdeki bu büyüsü, hayal kırıklığına uğradığımda da aynı derece kötü etkiliyor. Şeker miktarını ayarlama seçeneği olmadığı halde şekerli gelen kahveler, sütlü kahve bulundurmayan kahve otomatları ve bozuk paralarımı geri verme zahmetinde bulunmadığı gibi muhtaç olunan otomat kahvesine kavuşturmayan otomatlar ruh hali üzerinde o kadar etkili ki. Böyle durumlarda hemen günüm kötü geçiyor hissine kapılıyorum ve günün geri kalanı çekilmez bir insana dönüşüyorum.

Kahve otomatları, kahvenin insanı mutlu etmesi için kocaman güzel bir fincanın içinde bulunan özenle demlenmiş bir kahve olmasına gerek olmadığının en güzel göstergesi. Karton bardaktaki iki yudum otomat kahvesi, kahveye muhtaç birinin gününü bir dakika içinde nasıl güzelleştirebilir, izleyin ve görün.

Çeşitli toplu alanlarda bulunan kahve otomatları, kahve bağımlılarının anını kurtarabiliyor. Acilen açılması gereken uykuya, bir türlü toplanamayan enerjiye ve zihne ya da aniden gelen ve önüne geçilemez kahve içme isteğine çare oldukları için, kahve otomatlarına kurtarıcı gözüyle bakılıyor.

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …