fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / İncelemeler / Starbucks Veranda Çekirdek Kahve İncelemesi
Starbucks Veranda

Starbucks Veranda Çekirdek Kahve İncelemesi

Starbucks Veranda kahve çekirdeğini incelemeden önce şunu netleştirelim derim. İster sevin ister nefret edin, modern kahve devrimi ve kahvenin kitlelere yayılmasındaki en önemli rollerden birisini Starbucks‘a vermek gerekir. Yaptıkları Kahveleri yada çekirdek kahvelerini beğenmeseniz bile; günümüzde ülkemizde yavaş yavaş patlamaya başlayan nitelikli kahve dükkanlarının mantar gibi çoğalmasını sağlayan yolun her santimi, Starbucks Frappuccino taşları döşelidir.

Büyük Yeşil firmamız Starbucks’ın bu nitelikli kahve dükkanlarında takılan ve kendilerine 3.üncü nesil diyen bu kahve bilmişlerine ( Ecnebiler Coffee Snob derler) uygun sayılabilecek bir çekirdek kahve sürdü piyasaya. Baktılar ki az kavrulmuş ve tadını pek kaybetmemiş kahve çekirdeği seven büyük bir kitle var, onlarda bu kitleyi kaçırmama taraftarı olduklarını göstermek istiyorlar belli ki. İnternet alemlerinde çok ça vakit geçirenlerin iyi bileceği gibi, Starbucks çok kavrulmuş hatta bildiğin yanmış kahve çekirdekleri yüzünden birçok takma ad ile anılmakta.

Starbucks‘ın çekirdek kahveleri arasında bununan Dark Roast ve her ne kadar Medium Roast ismi verilmiş olsada en az Dark kadar kavrulmuş olan bu çeşitlere eklenen Starbucks Veranda ‘nın paketinde  “mellow and soft” yazıyor. Az kavrulmuş kahve çekirdeklerini seven birisi olarak bu çekirdeği deneme konusunda oldukça heyecanlıydım. Öncelikle Koku olarak Colombiya kahvesi ne çok yakın bir kokusu var. Gerçekten çok kavrulmamış bir görüntüsü var ve güzel, belirgin bir tadı.

Starbucks Veranda Nasıl Bir Kahve?

verandaStarbucks Veranda paketinde yazan tadları azda olsa taşıyor ve fincanda pürüzsüz bir şekilde kayıyor. Starbucks‘ın tescilli ve patentli o hafif fındıksı aromasına sahip ama biraz daha meyvemsi, çok yönlü ve oldukça ortalama bir asiditeye sahip. Bana sorarsanız kahve bilmişlerinin yeni başlayan seviyesinde olanlarına cuk diye oturacak bir kahve çekirdeği. Starbucks Veranda kesinlikle nitelikli kahve ve kahve dünyasındaki keşfine yeni başlamakta olan, çok kavrulmuş kahvedense daha az kavrulmuş kahvenin nasıl bir tadı olması gerektiğini anlama konusunda, bir kahve tutkununun en güzel başlama noktası diyebiliriz.

Sektöre yön veren firmalardan olan Starbucks, bir kez daha kahve endüstrisi için bir kıyak yapmış ve insanları daha kaliteli ve nitelikli kahveler içmeye yöneltmek için bir adım atmış gibi gözüküyor. Aslında Starbucks güzel bir pazarlama ve paketleme manevrasıyla “kahve çekirdeğini çok kavurmayıp, kahvenin asıl tadını alma” yolundaki kahve severlere bir ürün sunmak olmuş.

Nitelikli kahve dükkanlarının git gide artması ve yeni jenerasyon gençlerin artık 3.üncü nesil kahveye yönelmeleri Starbucks‘ın bu kararı almasında ki en büyük etken diye düşünüyorum.

Sizinde bu konuda bana katıldığınız yada katılmadığınız konular varsa, aşağıdaki yorum bölümüne görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Bol kahveli günler diliyorum…

Starbucks Veranda kahve çekirdeğini incelemeden önce şunu netleştirelim derim. İster sevin ister nefret edin, modern kahve devrimi ve kahvenin kitlelere yayılmasındaki en önemli rollerden birisini Starbucks'a vermek gerekir. Yaptıkları Kahveleri yada çekirdek kahvelerini beğenmeseniz bile; günümüzde ülkemizde yavaş yavaş patlamaya başlayan nitelikli kahve dükkanlarının mantar gibi çoğalmasını sağlayan yolun her santimi, Starbucks Frappuccino taşları döşelidir. Büyük Yeşil firmamız Starbucks'ın bu nitelikli kahve dükkanlarında takılan ve kendilerine 3.üncü nesil diyen bu kahve bilmişlerine ( Ecnebiler Coffee Snob derler) uygun sayılabilecek bir çekirdek kahve sürdü piyasaya. Baktılar ki az kavrulmuş ve tadını pek kaybetmemiş kahve çekirdeği seven büyük bir kitle var, onlarda bu kitleyi…

Kahvebaz İnceleme

Aroma - 8
Tat - 6
Gövde - 7

7

GÜZEL

Aşırı Kavrulmuş Kahve'den bıkıp, yeni tatlar arayanlar için birebir.

User Rating: 3.19 ( 15 votes)

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Papua New Guinea

Starbucks Single Origin Papua New Guinea Çekirdek Kahve

Evet Starbucks‘ın yeni bir kahvesi ile daha karşı karşıyayız, single origin serisi çekirdek kahvelerden Papua New …