fbpx
23 Nisan 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Türk Kahvesi Makinesi – 40 Yılın Hatırı Bir Fincanda
Türk Kahvesi Makinesi

Türk Kahvesi Makinesi – 40 Yılın Hatırı Bir Fincanda

O zamanlar Türk kahvesi Makinesi olmasa bile tanıştığımız ilk kahve Türk Kahvesi dir herhalde. Kahveye tanışmak demek; kahvenin yapılışını, kahvenin içimini, kahvenin sunumunu kısacası kahvenin kültürünü öğrenmek demektir. Türk kahvesi kültürü de daha çocukken öğrenilir; cezvede özenle ve yavaş yavaş pişe kahvenin yanında ikram edilen lokumları ve çikolataları yiyerek. Kahveyi pişirirken ne kadar özenildiği görülür, kahve içerken nasıl sohbet edildiği, kahvenin ne zaman içildiği ve kahve sonrasındaki muhabbetleri de. İlk olarak öğrenilen şey ise bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı olduğudur.

Türk Kahvesi Makinesi Çeşitleri

Teknoloji son günlerde her şeye olduğu gibi bu hatıra da el attı: Çabucak pişen ve tadı cezvede pişen kahveleri aratmayan Türk kahveleri ile Türk Kahvesi makinesi. Artık Türk kahvesi makinesi ile daha kısa sürede ve tat açısından hiçbir eksiği olmayan Türk kahvesi fincan fincan yapılabiliyor. Bu sayede, hem evinde çok sayıda kişiye Türk kahvesi yapanlar hem de kafeler rahata kavuşuyor.

Eskiden çocuklar ikram edilecek lokumları ve çikolataları yerken evde Türk kahvesi yapılma ve içilme seremonisini büyülenmiş bir şekilde izlerlerdi. Bugünlerde çocuklar hala, ikram edilecek lokumları ve çikolataları yiyor ancak artık Türk kahvesi, Türk kahvesi makinesi ile yapılıyor. Türk kahvesi makinesinin en etkileyici özelliği kesinlikle, cezvede pişen kahvenin tadından ve görüntüsünden hiçbir şeyi eksik olmayan bir kahveyi çok daha kısa sürede pişirmesi. Türk kahvesi makinesi ile kahve yaparken, tıpkı cezvede yapılan gibi ölçülerle kahveyi, suyu, şekeri ayarlıyorsunuz. Ancak bu malzemeleri cezveye değil, Türk kahvesi makinesinin cezve görevi gören haznesine koyuyorsunuz. Biraz elektrik ve mühendislik ile yüzyıllardır bin bir zahmet ile pişirilen Türk kahvesinden hiçbir eksiği olmadan pişirilebilmesi gerçekten büyüleyici.

Makine denildiğine bakmayın, Türk kahvesi makinesi görünürde hantal bir alet değil. Kahve yapma kapasitesine göre ev tipi ve iş tipi olanları mevcut. Bu sayede hem evlerde hem kafe ve restoranlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Sen içine kahvesini, suyunu, şekerini koyuyorsun o sana kahveyi en mis kokulu, en köpüklü, en lezzetli hali ile çıkarıveriyor. Taşma derdi, kaynatma derdi, az pişirme çok pişirme derdi, aman köpüğü gitti derdi yok. Aynı anda birkaç fincan kahve yapmak gerektiğinde, ilk yapılan kahvenin soğuma şansı da yok. Çünkü Türk kahvesi makinelerinin bazıları aynı anda birçok fincan kahve yapabiliyor. 40 yıllık hatırı bir fincana sığdıran makine olur muymuş demeyin, Türk kahvesi makinesine haksızlık edersiniz.

Eskiden bin bir zahmetle pişirilen ve keyifle içilen Türk kahvesi, son günlerde hala keyifle içiliyor ancak bin bir zahmetle pişirilmiyor. Köpüğünden, tadından, görüntüsünden hiçbir şey eksiltmeden Türk kahvesi pişirebilen Türk kahvesi makinesi, bir eksiği olmadığı gibi zaman yönünden katkı da sağlıyor. Kısa zaman içinde, çok ve nitelikli kahve yapması sebebiyle hem evlerde hem kafe ve restoran gibi yerlerde kullanılabilen Türk kahvesi makinesi, Türk kahvesi kültüründen hiçbir şey eksiltmeden Türk kahvesi yapımını kolaylaştırıyor.

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …