fbpx
12 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Mocha Nedir? Mocha nasıl Yapılır?
Mocha

Mocha Nedir? Mocha nasıl Yapılır?

Kahve bir tutkudur, Mocha da öyle… Günün her saatinde, her ruh halinde bize iyi gelen sihirli bir iksirdir. Sabahın ilk saatlerinde uyku gözümüzden akarken, öğle yemeğinden sonra arkadaşlarla, uzun yorucu bir günün ardından, hafta sonu alışveriş molasında ya da çalışırken bir fincan kahve kaçınılmaz mutlu sondur. Dinleniriz, eğleniriz, sohbet eder anılara dalarız bu sihirli içeceği içerken.

Herkesin kahve seçimi farklıdır. Seçtiğimiz tutkunu olduğumuz kahve kişiliğimizle uyumludur. Her kahvenin kendine özgü bir özelliği, içeriği hatta tılsımı vardır. Çeşit çeşit kahvelerden herkesin damak tadına uyan bir favori vardır. İşte Mocha son zamanlarda oldukça fazla tüketilen kahve çeşitlerinden bir tanesidir.

Peki nedir tutkuyla tüketilen bu Mocha kahvesi?

Adını Yemen‘deki Mocha limanından almıştır. Bilindiği üzere Yemen kahve ticareti ile çok ünlü bir limandır. Gelelim bu enfes lezzetin içeriğine. Mocha süt ve çikolata ile yapılan, içimi oldukça yumuşak bir kahvedir. Aslında bir tür Latte dir, neticede ikisinin de içinde Espresso ve süt vardır. Latte’den tek farkı aslında enfes çikolatasıdır. Aslında çikolatanın yerine, çikolata şurubu, tatlı kakao tozu veya sütlü çikolata da içerebilir. Mochanın üst bölümünde enfes, yumuşacık bir süt köpük katmanı vardır. Süt köpüğü yerine bazen krema da kullanılabilir. Ancak en makbul olanı tabi ki süt köpüklü olanıdır. Süt köpüğü katmanının üzerine tarçın ya da kakao tozu dökülür. Tadı çeşitlendirmek için hatmi de kullanılır. Harika görüntü böylelikle daha da eşsiz, gösterişli olur.

Soğuk bir kış gününün vazgeçilmezidir. Ancak sıcak yaz günlerinde de soğuk Mochanın tadına, serinliğine ve damağınızda bıraktığı ize doyum olmaz. Beyaz çikolatalı Mocha da damak tadınıza uyuyorsa enfestir.

Kızıldenizin kenarındaki Mocha şehrinde köpük köpük kahveye çikolata ekleyerek tüketen bu kentten almıştır adını bu eşsiz kahve türevi. Her ne olursa olsun enfes bir lezzet, siyahın ve beyazın muhteşem uyumu, yumuşacık bir içim. Bir yanda Espressonun keskin tadı, diğer yanda süt köpüğünün naifliği ve bu ikiliyi taçlandıran çikolata… Her yudumda bitmeyen bir haz. Haydi, bir Mocha içmeye ne dersiniz! Hayata enfes bir kahve molası verme zamanı.

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …