fbpx
12 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Kahve Falı Nasıl Bakılır ? Kısmet Taşar mı?
Kahve Falı Nasıl Bakılır

Kahve Falı Nasıl Bakılır ? Kısmet Taşar mı?

Konu komşu, arkadaşlar bir araya geldiğinde ne yapılır, tabii ki kahve falı bakılır. Hepimiz geleceğimizi merak ederiz. İnsanlar geleceği bilmek ve onu yönlendirmek isterler. Bunun için binlerce yıl boyunca çeşitli fal çeşitleri türemiştir. Bunlar içinde en bilineni Türk kahvesinden fal bakma yöntemidir. Bu gelenek ta Osmanlı Dönemi cariyelerine kadar dayanmaktadır. Cariyelerin sarayda dedikodu yapmaları kesinlikle yasaktı. Ama cariyeler buna bir yöntem buldular. Kahveyi içiyor fincanı ters çevirip soğutuyorlardı. Sonra şekilleri yorumlayarak dedikoduların kulaktan kulağa yayılmasını sağlıyorlardı. Bu sayede dedikodu yasağı deliniyordu.

Günümüzde de bu ritüel devam etmektedir. Artık amaç dedikoduları yaymak değildir. Hem geleceğe duyulan meraktır hem de hoş sohbettir. Peki, hepimizin merakla dinlemeye koyulduğumuz bu kahve falı nasıl bakılır. Kahve falına bakmak incelikleri olan bir iştir. Daha fala bakmaya başlamadan önce, kahve pişirilirken dahi yapılması gerekenler vardır. Her adım dikkatli gerçekleştirilmelidir ki fal doğru çıksın.

kahve falı yorumlama

En yetenekli ve en tecrübeli fal bakan kişiler SadeceON’da sizleri bekliyor. Sen de fincan falı baktır ve tüm sorularının cevabını öğren. SadeceON’un güvenli ödeme altyapısı ile ödemelerinizi güvenle yapabilir, kaliteli hizmet almanın tadını çıkarabilirsiniz. Kahve falı bakma konusunda yeteneğime güveniyorum diyorsanız hemen sitemizde yeteneğinizi oluşturarak kazanç elde edebilirsiniz. Size özel bu fırsatları kaçırmayın!

Peki Kahve Falı Nasıl Bakılır ?

Kahve falı ‘na tabiki kahvenin pişirilmesi ile başlanmalıdır. Falına bakılacak kişiye özel ve tek kişilik pişirilmelidir kahve. Tercihen şekerli olmalıdır. Çünkü şekerli olursa telvelerdeki şekiller daha belirgin görünecektir. İki taşım pişirilmelidir ve fincana yüksekten doldurulmalıdır.Böylece kahvenin köpüğü kaçmaz. Fincandaki telve de yeterli miktarda olmalıdır. Yoksa şekiller belirgin olmaz. Bu sebeple telve ne az olmalıdır ne de çok.

Sıra geldi falı bakılacak kişinin kahveyi içmesinin inceliklerine. Falı bakılacak fincanı tutuş ve içilecek yer bile önemlidir. Kahve fincanın hep aynı noktasından içilmelidir. Bitirildiğinde geriye çok fazla ya da çok az telve bırakılmış olmamalıdır. Niyet tutulurken fincan tabağa tersine bir kerede çevrilmelidir. Fincanın soğumasını sağlamak için de basit bir yöntem vardır. Ters çevrilmiş fincanın ütüne madeni bir eşya koymak. Yüzük veya madeni para gibi. Bu sayede hem fincan çabuk soğur hem de bunun uğur getirdiğine inanılır. Fincan açılır. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken de fincanın falına sadece bir kere bakılması gerektiğidir. Fincanın ya da tabağın önce rengine bakılmalıdır. Şekiller koyu renk ise dileğin olmayacağına, açık renk ise dileğin olacağına delalettir. Ne çok açık ne de çok koyu ise de dileğiniz er geç olacak demektir. Fal bakıldıktan sonra fincan açık bırakılmalıdır. Kapatılırsa fal bozulur.

Kahve falı nasıl bakılır dediğimize göre bakma şekline geçebiliriz. Niyet tutulur, fincan tabağa ters çevrilir, fincan soğumadan kaldırılmaz, önce fincana ardından ise tabağa bakılır. Fincan sapı itibariyle bir hayali kutup çizgisi ve ekvator hayal edilir. Saatin dönme yönüne göre fala bakılır. Kutup çizgisinin sağı pozitif sembollerdir, solu ise negatif sembollerdir. Ekvatorun üstü kısa zamanda olacak olayları, altı uzun zamanda olacak olayları belirtir. Fal bakan kişi ile bakılan kişi arasında bir çeşit enerji alanı oluşur. Falına bakılan kişinin bilinçaltına erişilebilirse fal yorumları daha doğru olacaktır.

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …