fbpx
12 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Sütlü Kahve Nedir? Nasıl Hazırlanır?
Sütlü Kahve

Sütlü Kahve Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Sabah işyerime gittiğimde o güne başlamadan evvel, hatta kimse yanıma gelip sorularıyla bunaltmadan evvel ilk yaptığım kendime bir kahve söylemek oluyor. Genelde hazır kahveleri tercih etmeme rağmen ara sıra değişiklik olsun diye Türk kahvesi de alıyorum. Ancak hangisi olursa olsun vazgeçilmezim kahvemin içinde bir miktar süt olması. Hatta size bir sır vereyim. Hazır kahveyi sadece ılık süt ile karıştırıp çözdükten sonra sıcak süt ilavesi ile içime hazır bir sütlü kahve mükemmel bir başlangıç oluyor. Bunu kahveyi yapan arkadaşımdan öğrendim bu arada!

Sütlü Kahve mi tatlı mı?

Sadece kahve içmek hiç yapmadığım bir davranış değil tabi ki. Hatta bazen oldukça sınırlarımı aşıp, sert filtre kahveleri şekersiz de deniyorum. Ancak dönüp dolaşıp geldiğim yer sütlü kahve oluyor. Neden derseniz, alışkanlık birinci sırada tabi. Ancak yine de bende oluşturduğu lezzet hissi de yabana atılacak gibi değil. Bir de kahveyi bu şekilde içtikten sonra, çok fazla tatlı ihtiyacı hissetmiyorum. Belki de tatlı hissini içindeki süt ile almak bana yetiyor. Aslına bakarsanız, bu şeker ile aram pek yok. Kahveyi süt ile alınca haliyle şeker de atmıyorum. Buradan da kendime bir avantaj sağladığımı sanıyorum. Ne de olsa şeker ne sağlık için doğru bir seçim ne de kilo kontrolü için. Hiç şeker ya da tatlandırıcı kullanmadan sadece süt ile kahvemi rahatlıkla içebiliyorum. Sadece bu yüzden bile sütten vazgeçemem diyebilirim.

Kahvenin keyfini sütün yararlı tarafları ile tamamlamak belki de bu konuda en doğru seçimim. Sütü tek başına içmek, mutlaka tavsiye edilen bir konu. Herhangi bir alerjiniz yoksa ve aşırıya kaçmıyorsanız tek başına sütü her gün bir bardak bile tüketmek konusunda konuşulanları yazılanları dinlemek lazım. İçerdiği proteinle besleyici özelliği ön plana çıkarken kalsiyum içeriği ile de kemikleri kuvvetlendirici özelliği ile kendini gösteriyor. Eğer siz de tek başına süt içemiyorsanız, sütlü kahve bu konuda mükemmel bir çözüm. Hatta daha da ötesi, bence keyfinize sağlık katmak gibi bir şey. Öyle ya! Hem kahve içmenin keyfi, hem de süt içmenin sağlığı. İkisi bir arada.

Belki süt tozu ya da benzeri ürünler kullananız vardır ama ben mümkün olduğunca sütün kendini tercih ediyorum. Evde daha kolay oluyor ama işyerinde de sağ olsun kahve yapan arkadaşımız bu konuda desteğini esirgemiyor. Kendi has yöntemi ile yaptığı sütlü kahve hem sabahları hem de akşam saatlerine yakın oldukça iyi geliyor. Size tavsiyem yöntemimi deneyin, mutlaka beğeneceksiniz. Hatta vaktiniz varsa kahvenizi mümkün olduğunca kendiniz hazırlayın. Hazırlarken bile aranızda bir bağ kurulacağına eminim.

Kahve içmenin keyfini ve eşsiz lezzetini süt ile tamamlayıp, sütlü kahve ki bence sağlıklı kahve içmeyi herkese tavsiye ederim.

 

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …