fbpx
20 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Kahve Günlükleri / Yeni Bripe Coffee Brew Pipe ile Outdoor Demleme
Outdoor

Yeni Bripe Coffee Brew Pipe ile Outdoor Demleme

Outdoor Demleme

Yürüyüşçüler ve diğer Outdoor sporlarıyla uğraşan kitle, vahşi doğanın en uzak noktalarına girerken kendilerini taze pişmiş kahvelerle ödüllendirmek için garip, yeni taşınabilir bir alete daha kavuştular. Biraz tuhaf olsa da, Bripe Coffee Brew Pipe, birçok kahve sever tarafından beğenilen ve kendi ısı kaynağınında içinde bulunduğu toplamda 340 gr ağırlığındaki bir kutu ile birlikte geliyor.

Almonte‘nin kurucu ortağı Craig Hall, Bripe Inc.’in kurucularından birisi. Diğeri ise cihazın mucidi Tim Panek.

Kahveleri bir Bripe ile demlemek için öncelikle su ekleyip ibrik benzeri boruya öğütülmüş kahveyi ekliyoruz. Ardından kutudan çıkan termometre ile öncelikle kahve – su karışımını karıştırıyor sonrasında da sıcaklığı ölçüyoruz. Diyeceksiniz ki ne sıcaklığı hocam? Evet kutudan mavi alev kullanan küçük bir şalama da çıkıyor. Bu Şalama ile boruyu öncelikle  82 dereye kadar ısıtıyoruz ve 60 derece kadar soğumasını bekliyoruz. Sonrada kahvemizde parçacık ve kalıntı olmasın diye borudan üflüyoruz. Biz millet olarak polis kontrollerinde falan üflemeye pek meraklı değilizdir ama açık havada kaliteli kahve içmek için katlanacağız artık.

Outdoor Kahve

Termometre, bakır Bripe içinde yuvalanmış çelik filtreye tutturulmuş bir klips ile yerinde tutulurken, yalıtım mantarı güvenli kullanımı için boruyu çevreliyor. Cihaz, kahveyi espresso benzeri bir su / kahve oranında, yaklaşık 30 mililitre su ve kabaca 5 ila 7 gram kahve kullanarak üretecek şekilde tasarlanmış. Fakat ana plaka, farklı filtre boyutları yerleştirmek üzere döndürülebilir bir yapıda. Farklı öğütme deneyleri yapmak veya çay demlemek için bu dönen yapıyı kullanıyoruz. Cihazı temizlemek boru temizleyicisi, sabun ve su yeterli oluyor.

French Press’in yandan çarklısı

Bripe, isteğe özel kahve hazırlama konusunda oldukça serbest diyebiliriz. Aslında daha çok French Pres‘e benziyor. Paslanmaz çelik bir filtreye sahip olması, diğer kağıt filtre kullanan cihazlara oranla daha fazla kahve çekirdeği koyabilmeye olanak sağlıyor. Değişkenleri (kahve, su ve sıcaklık miktarı) ayarlayarak, tüm kahveleri en sevdiğiniz profile uygun demleyebilirsiniz. Kendi tercih ettiğiniz tadı mükemmelleştirmek biraz deneme yanılmaz istiyor.

Bripe‘nin küçük hacmi bir yana bırakırsak, lezzetli bir shot kahve için çok detaylı ve milimetrik hesap yapmadan kaliteli kahve demlemeye odaklı bir ürün. Bripe, birkaç kez pratik yaptıktan sonra miktara, sıcaklığa yada ölçülere çok fazla takılmadan lezzetli kahve yapabilmenize olanak sağlaması ile diğer tüm cihazlardan ayrılıyor.

Stand, filtre ve termometre, dörtlü jet meşale, test tüpü benzeri kahve kabı ve taşıma çantası dahil olmak üzere komple Bripe kiti şu anda 84.95 dolara satılıyor. Hall, ürün grubunun sonunda Bripe’ın popüler kamp malzemeleri ekosistemine entegre edecek fonksiyonel eklentilerle donatacaklarını ifade etmiş. Outdoor tutkunlarının beğenisini kazanırsa neden olmasın?…

Hakkında Kahvebaz

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa... Gelin hep birlikte kahve dünyasına fantastik bir yolculuğa çıkalım ve insanoğluna sunulan en muhteşem hediyelerden birisi olan Kahve'nin keyfini çıkartalım...

Şunları Deneyin

Güçlü Paket

Güçlü Paket Yoğun Kafeinli Yeni Pratik Filtre Kahve

Senin de işin gücün yok sürekli bu KahveGibiKahve.com’un ürünlerini inceliyorsun arkadaş yeter! dediğinizi duyar gibiyim …